מדריך למשתמש

 

מדריך למשתמש

להלן פירוט לגבי הפיצ'רים הקיימים באתר, וכן הסברים וטיפים אודות השימוש השוטף:

 1. יציאה מן המערכת ושינוי סטטוס – לאחר כניסתך למערכת ובעת גלישה באתר, אם ברצונך להתנתק מהמערכת, ניתן לעשות זאת באמצעות בחירה באופציה "יציאה" המצויה בתיבה המופיעה לצד שמך בחלקו העליון הימני של המסך. ניתן לבצע התנתקות באופן זה בכל אחד מהחלונות באתר. באופן טבעי בעת גלישה באתר הכרויות, אנשים נוטים לפנות יותר למשתמשים אחרים הנמצאים במצב "מחובר" ( ONLINE). אם אתה מעונין לבחון כרטיסים של אחרים ו/או להיות הצד שיוזם (משמע לקבל פחות פניות מאחרים בשלב הזה), יש באפשרותך להופיע כ"מנותק" (OFFLINE), ניתן לעשות זאת באמצעות בחירה באופציה "נסתר" המצויה בתיבה המופיעה לצד שמך בחלקו העליון הימני של המסך. יש באפשרותך לשנות את הסטטוס בין המצבים בכל עת.
 2. מציאת התאמות – על מנת להשתמש במנוע של האתר ולמצוא את האנשים המתאימים לך, עליך להקליק על חלונית "מצא התאמות", ולבחור את העדפותיך בשאלות הסיגמנטציה (הסינון הבסיסי) המופיעות שם. לאחר לחיצה על כפתור "מצא" יופיעו לפניך המשתמשים העונים לקריטריונים שבחרת. המערכת מבצעת בדיקת התאמה על סמך תשובותיך ותשובותיהם של משתמשים אלו לשאלון האישי, והם יופיעו לפניך בסדר יורד, מהכי מתאים להכי פחות מתאים.
 3. צפייה ועריכה של הכרטיס האישי –

צפייה: לצפייה בכרטיס האישי יש ללחוץ על הצלמית/תמונה ליד שמך בחלקו הימני העליון של המסך. מצב זה הינו מצב צפייה בלבד המציג את הנראות של כרטיסך בפני המשתמשים האחרים ומאפשר לך לראות אילו תמונות העלית ולצפות בתשובתך בשאלון. תשובותיך לשאלון האישי מופיעות במצב תצוגה מצומצם, משמע, מופיעות רק כותרות השאלות, ללא התשובות. בעת הקלקה על שאלה ספציפית, אותה השאלה תופיע במצב תצוגה מורחב ותוכל לראות את השאלה ואת תשובתך עליה.  על מנת לראות את כל השאלות והתשובות במצב תצוגה מורחב, יש ללחוץ על "הצג הכל" המופיע בצדו השמאלי העליון של המסך, בראש רשימת השאלות.

שים לב שבמצב צפייה מוצגות רק השאלות והתשובות הנוגעות להעדפותיך בלבד. בכדי לצפות בשאלות ובתשובות לגבי העדפותיך אצל בן הזוג יש להיכנס למצב "עריכה" (על ידי הקלקה על כפתור העריכה – אייקון של דף ועפרון מצד שמאל במקביל לשמך).

טיפ חשוב - כידוע, לכל אחד ואחד יש את הנקודות היותר קריטיות עבורו. כדי להקל עליך באיתור השאלות היותר קריטיות עבורך, יש באפשרותך להבליט את השאלות האלה באופן הבא: באמצעות לחיצה על התמונה/צלמית ליד שמך בחלקו הימני העליון של המסך (כניסה לכרטיסך האישי), והקלקה על הכפתור הסגול "בחירת שאלות חשובות" יופיעו לך כל שאלות ההתאמה, למעט השאלות החסויות ותוכל לסמן עד חמש שאלות וללחוץ על "שמירה" (ניתן לשנות בחירה זו באותו אופן בהמשך). לאחר הסימון, בעת צפייה בכרטיסים אחרים, השאלות אשר אותן סימנת יופיעו כאשר לידן אייקון של סימן קריאה בצבע סגול. כך תוכל בזריזות לאתר את מידת ההתאמה בשאלות אלו.

עריכה: ניתן לערוך את כרטיסך האישי על ידי הקלקה על כפתור העריכה – אייקון של דף ועפרון מצד שמאל במקביל לשמך. במצב עריכה ניתן לבצע את הבאים:

עדכון פרטים אישיים: במצב עריכה ניתן לשנות את הפרטים האישיים למעט: מין, והעדפה מינית.

העלאת והסרת תמונות: הוספת והסרת תמונות מתבצעת במצב עריכה. כדי להעלות או להחליף תמונת פרופיל יש לבחור את הקובץ המתאים וללחוץ על "שמירה".

כדי להסיר את תמונת הפרופיל יש לסמן בתיבה "מחק תמונה" וללחוץ על "שמירה".

כדי להעלות תמונות נוספות יש לבחור את הקובץ המתאים ואז ללחוץ על "העלאה" ובסיום ללחוץ על "שמירה".

כדי להסיר תמונה מהתמונות הנוספות יש ללחוץ על "הסרה" ובסיום ללחוץ על "שמירה".

צפייה בשאלות והתשובות הנוגעות להעדפותיך אצל בן הזוג: במצב עריכה בלבד תוכל לצפות בשאלות הנוגעות להעדפותיך בבן הזוג ולתשובות אותן בחרת לגביהן.

עריכת שאלות של טקסט חופשי: במצב עריכה באפשרותך לעדכן את התשובות לשאלות הטקסט החופשי בלבד (מקצוע, תחבורה, שאלה אינפורמטיבית).

בכדי לעדכן שאלות התאמה יש לפנות אלינו במייל דרך לשונית "צור קשר" עם הבקשה ואנו נבצע את השינוי עבורך.

ביטול הכרטיס: אם ברצונך לבטל את כרטיסך באתר יש להקליק על  הלינק "ביטול חשבון" בצדו השמאלי התחתון של חלון העריכה. בחלון של שליחת הבקשה המופיע לאחר לחיצה על הלינק, יש לפרט את סיבת הביטול ואנו נטפל בבקשה בהקדם האפשרי.

התראה למייל על הודעה חדשה ממשתמש אחר באתר: אם לא סימנת זאת בעת מילוי השאלון, יש באפשרותך (בחלון העריכה) לסמן את התיבה "לשלוח לי דוא"ל כאשר אני מקבל/ת הודעה פרטית" ובכך לקבל הודעת מייל למייל הפרטי שלך בכל פעם שהתקבלה ממשתמש אחר באתר. סימון זה הינו הפיך וניתן לשינוי בכל עת.

 1. אופן צפייה בכרטיסים של אחרים כשאתה נכנס לכרטיס האישי של משתמש אחר (על ידי לחיצה על "צפו בכרטיס שלי" ו/או על תמונת המשתמש) תשובותיו לשאלון האישי מופיעות במצב תצוגה מצומצם, משמע, מופיעות רק כותרות השאלות, ללא התשובות. בעת הקלקה על שאלה ספציפית, אותה השאלה תופיע במצב תצוגה מורחב ותוכל לראות את תשובתו של המשתמש לשאלה זו.  על מנת לראות את כל השאלות של אותו משתמש במצב תצוגה מורחב, יש ללחוץ על "הצג הכל" המופיע בצדו השמאלי העליון של המסך בראש רשימת השאלות. בנוסף, למען הנוחות של משתמשי האתר, שאלות בהן קיימת התאמה מלאה (שני הצדדים ענו בהתאם להעדפות האחד של השני), תופענה בצבע ירוק כשלידן אייקון של הדמות שלנו עושה "לייק", באופן שיבלוט מכלל השאלות. כך תוכל לעבור במבט מהיר על כל השאלות, ולראות מהן השאלות בהן קיימת התאמה מלאה.

יצרנו עבורך את אופן הצפייה המצומצם, על מנת לאפשר לך להתמקד בשאלות הכי מעניינות מבחינתך. כך תוכל לבחון את תשובות המשתמש רק לשאלות אלה.

בהקשר לאיתור זריז של ההתאמה בשאלות הכי חשובות עבורך, שים לב ל"טיפ חשוב" בפרק "צפייה ועריכה של הכרטיס האישי" במדריך זה.

המלצתנו במצב זה היא, כאשר איתרת משתמש שענה באופן מתאים על השאלות הקריטיות עבורך, העבר אותו ללשונית "מעניינים אותי" (ראה הסבר בהמשך-"ניהול המועדפים"), כדי שבשלב יותר מאוחר תבחן בצורה מדוקדקת יותר את כל המשתמשים המעניינים אותך מבלי שיתפספסו לך.

 1. ניהול המועדפים: לאחר חיפוש ההתאמות, יש באפשרותך לסמן את המשתמשים המופיעים ברשימה לפי מידת העניין בהתאם לשלוש קטגוריות: 1. מעניין אותי – משתמש זה יצבע בירוק, משמע הוא רלוונטי יותר עבורך. 2. עדיין מתלבט – משתמש זה יצבע בצבע צהוב, משמע עדיין לא גיבשת דעה לגביו. 3. מעניין פחות – משתמש זה יצבע בצבע אדום, משמע הוא פחות רלוונטי מבחינתך. שים לב כי כל המשתמשים אשר סימנת בירוק יועברו מיד לרשימת "המועדפים" אשר נמצאת בסרגל הכלים תחת לשונית "מעניינים אותי".
  המטרה בפורמט של האתר היא שאתה לא צריך לבחון את הכרטיסים של כל המשתמשים האחרים אלא להתרכז במשתמשים שמידת ההתאמה איתם רלוונטית עבורך מלכתחילה. לאחר שסימנת את משתמשים אלו לפי הקטגוריות האפשריות, תוכל ביתר קלות לזהות את המשתמשים החדשים בתוך אותו התחום הרלוונטי שכן הם יופיעו בלבן ללא קטגוריה. מן הסתם, מעצם הפורמט המשתמשים היותר מתאימים לך "יוקפצו" לראש הרשימה בהתאם.
 2. שליחת וקבלת הודעות: יש באפשרותך לשלוח ולקבל הודעות ממשתמשים אחרים באתר. על מנת להיכנס לתיבת ההודעות שלך יש להקליק על אייקון המעטפה אשר מופיע ליד שמך (בצדו הימני העליון של המסך). בעת קבלת הודעות חדשות, יצויין ליד אייקון המעטפה מספר ההודעות שהתקבלו. אם ברצונך לשלוח הודעה למשתמש שטרם התכתבת עימו, תוכל לעשות זאת על ידי הקלקה על אייקון "שלח הודעה" המופיע בכרטיסו של אותו משתמש.
 3. חסימת משתמש: כמו בכל אתר בו יש תקשורת בין אנשים, יתכן ותתקל במשתמשים שפנו אליך ואינך מעוניין להגיב להם, במידה והם ממשיכים לפנות אליך וכדי לחסוך ממך התעסקות מיותרת, יש לך את האופציה לחסום את אותם משתמשים, על ידי הקלקה על  אייקון "חסימה" אשר מופיע בצד השמאלי בתחתית הכרטיס האישי של כל משתמש.
 4. דיווח על משתמש: אם נתקלת במשתמש שפרטיו בכרטיס אינם תואמים את המציאות, יש באפשרותך לדווח לנו על מהות הסתירה. הדיווח יתבצע על ידי הקלקה על כפתור הדיווח  אשר מופיע בצד השמאלי בתחתית הכרטיס של משתמש זה.
 5. הפסקת פעילות באתר – בכל עת תוכל להודיע לנו על רצונך להפסיק את הפעילות באתר. תוכל לעשות זאת על ידי כניסה ללשונית "צור קשר" ושליחת הודעה בדבר רצונך להפסיק את הפעילות.

אנו מאחלים לך שימוש נוח ונעים באתר, ומובן שנשמח לעמוד לרשותך בכל דבר ועניין.